Rodzaje sygnałów w monitoringu – HD-TVI oraz cyfrowy IP

Rodzaje sygnałów w monitoringu – HD-TVI oraz cyfrowy IP

Monitoring wizyjny jest chętnie wybieraną formą zabezpieczenia domu, biura czy magazynu. Jego największą zaletą jest poprawa bezpieczeństwa. Aktualnie na rynku przeważają dwie technologie – analogowa oraz cyfrowa IP.

Kamery HD-TVI

Jest to rodzaj kamery, która oferuje wysoką rozdzielczość obrazu HD. Kamery HD-TVI oferują liczne korzyści i mają możliwości kamer systemów IP i systemów CVBS. Ich zaletą jest m.in. wysoka rozdzielczość generowanego obrazu, duży zasięg transmisji i brak opóźnień. Kamery HD-TVI wyróżniają się wysoką funkcjonalnością, stabilnymi parametrami pracy i przystępną ceną.

Zastosowanie kamery HD-TVI

Bezpieczeństwo. Kamery HD-TVI znajdują szerokie zastosowanie w systemach bezpieczeństwa, takich jak monitoring sklepów, biur, obiektów przemysłowych, parkingów, banków itp. Wysoka jakość obrazu umożliwia łatwe rozpoznanie detali i identyfikację osób. Hurtownia monitoringu to odpowiednie miejsce do skompletowania całego systemu.

Monitorowanie wizyjne. Kamery HD-TVI są często stosowane w systemach monitoringu wizyjnego wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki wysokiej rozdzielczości obrazu HD umożliwiają rejestrowanie wyraźnych i szczegółowych obrazów.

Technologia monitoringu IP

Technologia cyfrowa pozwala na montaż kamer przy wykorzystaniu sieci teleinformatycznej. W porównaniu do kamer analogowych inny jest zatem sposób przesyłania danych. W systemach analogowych wykorzystuje się kabel ekranowany, co z kolei sprawia, że w przepustowości transferu powstają ograniczenia.

Systemy IP to najnowsza grupa rozwiązań z zakresu technologii wizyjnych. Każde urządzenie jest aktywne sieciowo, co oznacza, że ma swój adres IP. Pozwala to na połączenie i komunikację z wybranym odbiornikiem w sieci. Kamery IP mogą być tradycyjne przewodowe lub bezprzewodowe. Gwarantują bardzo wysoką rozdzielczość, transmisję bezprzewodową, zaawansowane funkcje analizy obrazu, możliwość szybkiej konfiguracji oraz szerokie możliwości rozbudowy i integracji.

Kamery HD TVI czy cyfrowe – co wybrać?

Obecnie nadzór wizyjny to wybór głównie między analogowymi standardami obrazu wideo (jak AHD, HD-CVI, HD-TVI) a nowoczesną technologią cyfrową IP. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie, co będzie lepsze. Ważne są potrzeby użytkownika, wielkość i rodzaj przestrzeni oraz budżet. Szeroki wybór urządzeń gwarantuje dobra hurtownia. Monitoring musi być dopasowany do potrzeb, by jak najlepiej spełniał swoje zadanie.

By dobrać system monitoringu, trzeba określić rodzaj używanego okablowania, wybrać rodzaj sygnały, ustalić własne oczekiwana dotyczące jakości, szczegółowości i płynności obrazu, możliwości rozbudowy systemu i jego integracji z innymi urządzeniami.